AK Parti’nin İntiharı


Tarih: 28-11-2013 14:20:00Güncelleme: 28-11-2013 14:20:00

Cumhuriyet kurulduktan sonra merhum Menderes ülkeye bir şeyler yapmaya çalıştı, milleti demokrasiyle tanıştırdı, bir şeyler de yaptı, halk ikinci kez onu artarak destekledi; %58 oyla cumhuriyet tarihinin en üst seviyesinde oy verdi ve 1954 yılında ikinci kez iktidara getirdi.

Ancak ikinci iktidar döneminde derin hatalar yaptı, zamanın manevi dinamiklerini anlayamadı, onlara zarar vermeye başladı hatta bir zatın Fatih camii haziresine defni izni alınmasına rağmen tamda defnedileceği saatte engel olunarak Karaca Ahmet mezarlığına defnedildi. Merhum Menderesin hepsinden haberi vardı, neyse Allah rahmet eylesin ve af buyursun. Burada sadece bir hatırlatma yaptık.Türkiye ilerleme şansını hep tek başına iktidarlar döneminde yakalamıştır, Sayın Demirel de 1965 yılında tek başına iktidar olduğu ilk dönemde bir şeyler yaptı, manevi alanda da hizmetlerin önünü açtı ne var ki oda hatalarının bedelini bir paşa karşısında şapkasını alıp giderek ödedi.

Türkiye’ye 12 Eylül darbesinden sonra büyük ufuklar açan merhum Özal oldu, ona o zaman cumhuriyet döneminin en karizmatik lideri diyorduk, öyleydi de, cumhurbaşkanlığını hakkıyla ilk defa asker kökenlilerden aldı ve sivilleştirdi, ondan sonra hiç asker kökenli cumhurbaşkanı gelmedi bu bile tarihi bir hizmet oldu. O da 6 Eylül 1987’de yapılan halk oylamasında yasakların kalkmaması yolunda kampanya yapıp büyük bir hataya imza atarak sonunu başlatmış oldu. Ondan sonra işler çözülmeye başladı, eğer yasakçı olmasaydı durum kesinlikle farklı olacaktı.

Cumhuriyet döneminin son tek başına iktidarı Ak parti olmuştur, 2002 de başlayan ilk iktidar oylar artarak üç dönemdir devam etmektedir şimdi 2014’te yerel seçimler, ardından da cumhurbaşkanlığı seçimleri daha sonra da genel seçimler yapılacaktır. Türkiye’nin önüne 2023; cumhuriyetin 100. kuruluş tarihini koyarak bir hedef koymuş ve tekrar Türklerin eski şaşaalı ve dünyaya adalet dağıtan günlerinin müjdesini vermektedir.

Ancak Ak parti tarihi bir gelenek olarak hata yapmaya başlamıştır bunun önüne geçmemiz ve bu hatadan döndürebilmemiz için eli kalem tutanların bir şeyler söylemesi gerekmektedir. “Müsteşarı iyi seç” diye bir söz vardır. Ak partiye yanlış yaptıranlar müsteşarlardır. Burada kişi olarak müsteşarları değil genel anlamda her konuda danışmanlık yapanları kast ediyoruz.

Bu seçimlerde en büyük yanlışlardan birisi anketörler olacağa benziyor, tekrar oyların artarak yükseldiği izlenimi vererek hataları görmeme ve göstermeme eğilimi sezilmektedir.

Ak parti “gezi” konusunda hata yaptı ve bu hatayı anladı, o yara kapandı gibi görünüyor ancak o zaman söylenen “çapulcu” kelimesi yerleşmiş durumda ve halkımızda ve gençlerde kötüye giden bir kutuplaşmaya doğru yelken açılmıştır.

Şimdi tamda seçimlere aylar kala dershane kapatma tasarısı haberi çıktı, şu ana kadar hiçbir geri adıma yanaşıldığı görülmedi, kendisine; “mezardakileri bile kaldırıp oy verdiresim geliyor” diyecek kadar samimi bir seçmen kitlesi kırılmaya yıkılmaya devam ediliyor. Allah aşkına bu zamanlama doğru mu? Bunu hangi akıllı danışmanlar söylüyor? Bir de Allah aşkına ortak akıl; dershanelerin kendiliğinden kapanacağı kaliteli bir eğitim sisteminin kurulmasından geçtiği bilindiği halde bu nedir?

Ayrıca “Alma mazlumun âhını çıkar aheste aheste” sözünü ve bunun anlamını çok iyi bilen Ak parti, ülkemizin manevi dinamiklerine ve dershaneler üzerinden mağdur duruma düşecek yüz binlerce insanımızın ahını alma lüksünü göstermemelidir. Hatadan dönmek en büyük erdemdir, bu hatadan Ak partinin döneceğini ümit ediyoruz aksi halde bu inat ve yıkım sürerse Ak partinin intiharı olacaktır ve biz bunu asla istemiyoruz.

Bu, 2023 yürüyüşünün merhum Özal ve Mendereste olduğu gibi bitmesini arzu etmiyoruz.

Allah aşkına aklımızı başımıza toplayalım; aksi halde bu tartışmalar Müslümanları da birbirinin kalplerini kırdıracak ve büyük fitnelere kapı aralayacaktır.

Eğer Ak parti Türkiye’nin manevi önderlerinin ağlamasına sızlamasına ve gözyaşlarına kulak asmazsa durum üzülerek söyleyelim ki daha önceki tek başına iktidarların sonu gibi olacaktır.

Şu anda dünya da bile bir çok Müslüman için bir ümit olan Ak partinin bu hatadan döneceği ve 2023 hedefinden sapmayacağı isteklerimizle.

Mükremin Kızılca

Reklamlar

Bu makaleyi nasıl buldunuz? // Bu pencereye yorumunuzu yazabilirsiniz // Makalenizi göndermek isterseniz buyurun!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: