GÜNEYYURT HİZMET BEKLİYOR!


Tarih: 14-11-2013 07:48:00Güncelleme: 14-11-2013 07:48:00 

2014 yerel seçimlerine yaklaşırken her yerde olduğu gibi kasabamız Güneyyurt da da başkanlık için adaylar netleşmeye başladı, her şeyde olduğu gibi bu seçim de de hayırlısını Mevla’dan diliyor ve yakarıyoruz.

Beldemiz herkesçe bilinmektedir ki Türkiye’mizin ve gezegenimizin en müstesna köşelerinden birisidir. Doğasıyla, iklimiyle, havasıyla, suyuyla ve bitki örtüsüyle eşine az rastlanan bir yurt köşesinde oturduğumuzun bilincindeyiz. Bu nedenledir ki bu nadide beldeye hizmet için birçok değerli hemşerimiz çeşitli partilerimizden adaylık başvurusunda bulunmuştur.

Güneyyurt halkı genel Türk milletinde bulunan karakter yapısında olduğu gibi; kavgacı, küfürbaz, asık suratlı, kötü alışkanlığı olan, insanlara tepeden bakan, muhatabın yüzünden önce ayakkabısının boyasına göz atan, gönlüne değil de elbisesine değer veren, insanları peşin önyargılarla kıymetlendiren, sormadan yargılayan, dinlemeden hüküm veren tip yöneticileri sevmemektedir.

 Halkımız; kendi içerisinden seçilen insanlara değer vermekte ve istemektedir. Bu bakımdan seçimle idarecilerimizi oluşturmak insanlığa yüce peygamberimizin bir hediyesidir, bu hediye   aynı zamanda tüm insanlığa armağan edilen bir mükemmel yönetim biçimidir. O mübarek efendimiz üç yaşından beri yanında yetiştirdiği kahraman, cengâver ve akraba olarak ta erkeklerden en yakını olan hazreti Aliyi r.a. pek ala veliaht bırakabilirdi ama o bunu yapmadı, halifelerini ve idarecilerini halkın kendilerinin seçmelerini en güzel idare şekli olarak bıraktı.

 Vefatının hemen ardından bir araya gelen Medine halkı kendi aralarından oylamayla seçim yaparak hazreti Ebubekir’i seçtiler ve bu seçim 30 yıl ilk dört halife zamanında sürdü, evet peygamberimizin de buyurduğu gibi            “dünyada ilk cumhuriyet denemesi 30 yıl sürdü, ardından gene krallıklara dönüldü”.

 Yüce peygamberimizin getirdiği bu eşsiz sistemin ona benzeyen diğer sistemlerle arasını ayıran en mükemmel farkta “emri ve yönetimi ele alanlara kesin itaat” etmenin gereğidir. Yani seçilenlere itaat şarttır, seçim sırasında oy verenlerde vermeyenlerde seçilene teslim olmak mecburiyetindedir. İşte bu noktayı insanların anlayabilmesi için biraz daha uygarlaşmamız gerekecektir.

 Beldemizin çözülmesi gereken bir hayli sorunu vardır bunları “Güneyyurt’un Sorunları” adı altında ele alacağımızı belirttikten sonra diyoruz ki: kasabamıza hizmete talip olmak en büyük bir şereftir. Beş bin yıllık bir tarihi olan kasabamız son derece önemli bir coğrafi noktadadır. Tarih boyunca çeşitli halklar ikamet etmiş miladi binli yıllarda da dedelerimiz olan Türkler yerleşmeye başlamıştır.

 Her gelip geçen etnik yapılanmalar kendilerine göre eserler koyup gitmişlerdir bunlardan içinde namaz kıldığımız Abdullatif Camii, Ebubekir camii, Ak köprü, Karamanoğlu türbeleri Müslümanlardan, Alaca in, İkiz in, Göde korum, Gâvur ini, Suluca eser ve daha nice antik yapılar da milattan önce ve sonra ki insanlardan kalmıştır.

 1953 yılından beri belediyemize hizmet eden başkanlarımızın her birinin de şu anda kasabamız üzerinde gözle görülür eserleri vardır. Hedef daha çok ve daha büyük eserler bırakarak tarihe kendimizi ve beldemizi yazmaktır. İnsanları ve hizmetleri küçük görmek yerine büyük projeler üreterek işimizi yürütmeliyiz, eskiyi ve eski hizmetleri kötülemek yerine geleceğe bakarak beldemize yaraşır hizmet ve eserler bırakmanın yollarını aramalıyız.

 Biz, Güneyyurt haber olarak adaylarımızı ve hizmetlerini, öngördükleri projeleri ve kendilerini tanıtmaya hazırız. Güneyyurt her şeyin en güzeline layıktır.

 Sayın adaylarımıza her şeyin gönüllerince olmasını temenni eder  girdikleri yarışta başarılar dilerim.

 Mükremin Kızılca

Bu yazı 111 defa okunmuştur.

Reklamlar

Bu makaleyi nasıl buldunuz? // Bu pencereye yorumunuzu yazabilirsiniz // Makalenizi göndermek isterseniz buyurun!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: